Labai atsiprašome, tačiau Jūsų naršyklės versija nepalaiko puslapio. Prašome atnaujinti naršyklę arba spauskite tęsti.
lt

Puslapiai Naujienos Naujienos „Kauno centro būstas“ pataria: kaip apsaugoti savo namus siaučiant vėtrai?
  • „Kauno centro būstas“ pataria: kaip apsaugoti savo namus siaučiant vėtrai?

2016-06-23
Meteorologai prognozuoja, jog ateinantį sekmadienį Lietuvoje vėl kils škvalas, kai kur vėjas sustiprės iki 15-20 m/s. Daugiabučius namus prižiūrinčios bendrovės „Kauno centro būstas“ specialistai sako, kad norint išvengti didelių turto nuostolių, prieš kiekvieną gamtos stichiją būtina pasiruošti ir pataria, ką daryti ir kur kreiptis, jei vėtra smogė namo bendrosioms konstrukcijoms.
 
Praėjusį savaitgalį praūžusi vėtra „Kauno centro būsto“ prižiūrimiems namams didesnės žalos nepridarė, nors avarinė tarnyba gavo 50 proc. daugiau pranešimų nei įprastai. Daugiausia – dėl lietaus kanalizacijos užsikimšimų. Tačiau įmonės specialistai sako, jog niekada negali žinoti, kurie namai, siaučiant vėtrai, gali patekti į stichijos epicentrą.
 
Tam, kad siaučiant gūsingam vėjui daugiabučiai nepatirtų žalos arba nuostoliai būtų minimalūs, namo administratoriai iš anksto imasi prevencinių veiksmų. Tiesa, gyventojai taip pat turėtų pasirūpinti savo turto saugumu ir atlikti tam tikrus nesudėtingus veiksmus, kurie padės išvengti neplanuotų nuostolių.
 
„Mano būsto“ Eksploatacijos departamento direktorius Dalius Šimaitis teigia, jog prieš kiekvieną sinoptikų prognozuojamą audrą daugiabučių gyventojai turėtų sandariai uždaryti laiptinių, rūsių, balkonų langus bei duris, nelaikyti daiktų neįstiklintuose balkonuose, apžiūrėti, ar plika akimi nesimato išorinių fasado konstrukcijų pažeidimų. Pastebėjus menkiausius namo konstrukcijų mechaninius pažeidimus, reikėtų apie tai pranešti savo namo administratoriui visą parą veikiančiu Klientų informavimo centro telefonu 8 700 55 966.
 
„Namo priežiūros specialistai nuolat, ne tik prieš vėtras, stebi konstrukcijų būklę. Tačiau sudėtingesnė situacija pasitaiko iš karto po audrų. Tuomet gyventojai turėtų atidžiai apžiūrėti savo daugiabučius ir, pastebėję padarytus nuostolius, skubiai apie tai informuoti savo namo administratorių. Griežtai nepatariu po audrų patiems imtis iniciatyvos ir tvarkyti nusilupusius arba nepritvirtintus fasado elementus: lietvamzdžius, stogo dalis, išdužusius laiptinių ar rūsių langus, kitas konstrukcijas. Tai nesaugu ir gali sukelti pavojų sveikatai“, - įspėjo „Mano būsto“ Eksploatacijos departamento direktorius.
Praūžus škvalui gyventojai ne visada žino, kur kreiptis, jei buvo padaryta žala namo konstrukcijoms arba kieme buvo išvartyti medžiai. D.Šimaitis sako, jog stichijos padarinių likvidavimu užsiima keletas tarnybų. Jei vėtra apgadino daugiabučio konstrukcijas, gyventojai pirmiausia apie tai turi informuoti namo administratorių. Tačiau jei audra išvertė medžius, tuomet būtina kreiptis į priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistus.
 
„Išverstų medžių likvidavimu patys neužsiimame, tačiau gyventojai visada gali mums pranešti, jei jų kieme guli nulaužti medžiai. Mūsų specialistai tikrai padės - atvyks ir įvertins situaciją bei, esant reikalui, praneš apie tai atitinkamoms tarnyboms. Tiesa, jei gyventojai dar prieš audrą mato, kad jų kieme medžiai pavojingai pasvirę, jie pirmiausia apie tai turi pranešti savo miesto savivaldybei, kuri privalo pasirūpinti, kad tokie medžiai nekeltų pavojaus gyventojų turtui bei sveikatai“, - pridūrė D.Šimaitis.
„Kauno centro būstas“ primena gyventojams, planuojantiems per šventinį Joninių savaitgalį išvykti iš namų, tinkamai pasirūpinti savo būsto saugumu: nepalikti atvirų buto bei laiptinių, rūsių langų, stoglangių, balkonų.
Komentarai (0)
Klientų aptarnavimo centras
8 700 55966
Visą parą
Klientų aptarnavimo centras
8 700 55966
Visą parą